O Nas

Jesteśmy rzetelną firmą szkoleniową.


Naszą firmę tworzą absolwenci kierunku Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pracujemy w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi oraz innych jednostkach ratowniczych województwa łódzkiego.


W życiu codziennym niekiedy można zauważyć tendencje do podziału na pierwszą pomoc udzielaną w różnych sytuacjach, np. w ruchu drogowym, w domu, w szkole czy w miejscu pracy. Nasze szkolenia w jasny sposób systematyzują wiedzę, dzięki czemu nasi kursanci kończąc cykl spotkań dochodzą do jednego, cennego wniosku: nie ma żadnej różnicy, gdzie i kto potrzebuje pomocy. Wszędzie potrzebne są te same umiejętności i gotowość do działania. Kursy realizowane przez Akademię Pierwszej Pomocy wyposażają w wiedzę i umiejętności praktyczne, dzięki którym można odnaleźć się w trudnych i stresujących sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Kursy realizujemy zgodnie z wytycznymi Polskiej Rady Resuscytacji. PRC jest stowarzyszeniem naukowym, którego celem jest propagowanie i ustalanie standardów resuscytacji. Wytyczne można więc nazwać przewodnikiem po tym, jak fachowo udzielać pierwszej pomocy. W zakresie wprowadzanych standardów PRC współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem, czyli Europejską Radą Resuscytacji

Wiedza i metody zawarte w Wytycznych są aktualizowane co pięć lat, uwzględniając postęp jaki dokonuje się w technologiach i procedurach medycznych. Wytyczne podzielone są na rozdziały omawiające zagadnienia związane z udzielaniem pomocy na różnych etapach łańcucha przeżycia. 


Nasz sprzęt treningowy 

Kursy prowadzimy na sprzęcie firm m.in. Laerdal, Ambu, Brayden. Daje nam to pewność, że nasi kursanci w bezpiecznych warunkach skorzystają z nauki postępowania w sytuacjach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistości. Nasze fantomy są wyposażone w systemy wspomagające naukę, jak dźwiękowe potwierdzenie prawidłowo wykonanych uciśnięć klatki piersiowej (system klik-klak), unosząca się klatka piersiowa przy prawidłowo wykonywanym sztucznym oddychaniu czy realistyczne rysy twarzy.