Oferta szkoleń

Szkolenia pierwszej pomocy

Oferta szkoleń została podzielona na kilka propozycji, aby ułatwić wybór odpowiedniego pakietu. Dodatkowo każde szkolenie możemy przygotować pod kątem specyficznych zagrożeń występujących w konkretnym zakładzie pracy. Wszystkie typy szkoleń możemy zrealizować w trybie on-line. Uczymy zgodnie z zaleceniami Europejskiej Rady Resuscytacji. Stawiamy na praktykę, dostarczając potrzebną wiedzę teoretyczną.

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej

Kursy pierwszej pomocy prowadzimy w siedzibach Państwa firm. Małe grupy sprzyjają koncentracji i zapamiętywaniu istotnych informacji, a sprzęt szkoleniowy jakim dysponujemy, to fantomy służące do kształcenia i treningu ratowników medycznych. Dzięki tym elementom nasze kursy pomagają poszerzyć wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, przyczyniają się do integracji zespołu pracowników i pomagają rozwiać wątpliwości oraz lęki przed udzielaniem pierwszej pomocy.

Proponujemy kilka różnych opcji przeprowadzenia kursu:

 • Szkolenie BLS AED
 • Kurs pierwszej pomocy w zakresie udzielania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, obejmujący obsługę automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (AED). Ze względu na swój uniwersalny charakter, kurs adresowany do wszystkich grup zawodowych i każdej osoby chcącej nauczyć się postępowania w sytuacji zagrożenia życia. Szkolenie podzielone jest na dwie części – pierwsza stanowi prezentację i omówienie wszystkich technik udzielania pierwszej pomocy. Druga to ćwiczenia resuscytacji, odbywające się przy asyście instruktora. Wszystkie nasze kursy prowadzimy na najnowszych fantomach marki Laerdal, które wyposażone są w technologię QCPR, pozwalającą na bieżącą kontrolę poprawności wykonywania treningu RKO. Zwiększa to efektywność szkoleń. Dodatkowo omawiamy stany nagłe oraz omawiamy różnice w resuscytacji dzieci i osób dorosłych.

 • Szkolenie BLS AED z uwzględnieniem charakteru miejsca pracy
 • Kurs pierwszej pomocy rozszerzony o specyfikę miejsca pracy. Dokładny program szkolenia ustalany jest z klientem. Na życzenie pracodawcy możemy przeprowadzić test teoretyczny i praktyczny kończący cały kurs.

 • Szkolenie AED
 • Kurs obejmujący zasady obsługi zewnętrznych defibrylatorów zewnętrznych. Szkolenie kierowane do firm posiadających na wyposażeniu AED. Przypominamy podstawy resuscytacji, omawiamy zasady bezpiecznej obsługi urządzenia, dzięki czemu przełamujemy strach przed użyciem defibrylatora podczas prawdziwego RKO. Szkolenie prowadzone jest na podstawie różnych scenariuszy.

 • Szkolenie BLS AED + urazy
 • Szkolenie pierwszej pomocy uzupełnione o tematykę urazów. Na życzenie klienta korzystamy z zestawów do pozoracji ran i sztucznej krwi. Nasze szkolenia wyróżnia przyjazna i swobodna atmosfera oraz bezpośredni kontakt instruktorów z kursantami. Wszystkie proponowane rodzaje kursów przeprowadzamy również w wersji on-line.

Każda osoba biorąca udział w szkoleniu organizowanym przez Akademię Pierwszej Pomocy w Łodzi otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w zajęciach z pierwszej pomocy, ważny przez okres pięciu lat od daty wystawienia. Zapraszamy do kontaktu w celu doboru formy kursu oraz skalkulowania kosztów. Dojazd naszych instruktorów do Państwa firmy jest bezpłatny.

Zagadnienia szkoleń:

Ocena stanu poszkodowanego w oparciu o model badania ABC;

 • Zabezpieczenie podstawowych funkcji życiowych (BLS – resuscytacja, AED – zewnętrze defibrylatory automatyczne); techniki udzielania pierwszej pomocy – prawidłowe wykonywanie uciśnięć klatki piersiowej, odnajdowanie miejsca wykonywania uciśnięć klatki piersiowej, wykonywanie sztucznego oddychania z uwzględnieniem własnego bezpieczeństwa, zastosowanie środków ochrony osobistej, modyfikacje algorytmów z uwzględnieniem podziału na grupy wiekowe;
 • Zadławienia (trening manewru uderzeń w okolicę międzyłopatkową i wykonywania uciśnięć nadbrzusza, modyfikacje uwzględniające wiek osoby poszkodowanej);
 • Urazy i oparzenia (złamania, skręcenia i zwichnięcia, krwotoki, rany, krwawienia z nosa, urazy oczu)
 • Stany nagłe (cukrzyca, drgawki, wstrząs anafilaktyczny, zawał serca, udar mózgu).

Kursy pierwszej pomocy on-line

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, udostępniliśmy możliwość przeprowadzenia oferowanych przez nas kursów w wersji on-line. Szkolenie ma charakter webinarium na żywo, podczas którego instruktor prezentuje algorytmy postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz odpowiada na zadawane przez kursantów pytania. Zapis wideo razem z materiałami edukacyjnymi jest następnie udostępniany po zakończeniu szkolenia wszystkim uczestnikom. Wystawiamy imienne certyfikaty uczestnictwa. Cena szkolenia on-line obejmuje część praktyczną, która zostanie zrealizowana w dowolnym terminie po zniesieniu obostrzeń związanych pandemią Covid-19.

Co zyskujesz wybierając tą formę szkolenia?

 • Bezpieczeństwo sanitarne
 • Dostęp do rzetelnych informacji
 • Szkolenie dopasowane do potrzeb uczestników
 • Dostęp do materiału wideo ze spotkania
 • Materiały edukacyjne dla każdego uczestnika
 • Szkolenie może być zorganizowane podczas pracy zdalnej